Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
HOT SPACE W RUCHOMYCH OBRAZKACH

Jak wiadomo w promocji każdego wielkiego dzieła muzycznego biorą udział mini filmiki będące wizją tego co niesie muzyka. Nie innaczej jest w przypadku HOT SPACE.
Do albumu stworzono pierwotnie 4 olśniewające klipy, później powstała wizualizacja do Put out the fire oraz do klipów zalicza się występ w programie Top of the Pops.

O to one:

Back Chat
reżyser: Brian Grant
data: Lipiec 1982r.
dźwięk: wersja singlowa piosenki
dostępny: Greatest Video Hits 2 
Brian w klipie nie gra na Red Special zapewne w ramach protestu przeciwko minimalnej ilości brzmienia Red Special na albumie.


Body Language
reżyser: M
ike Hodges
data: Kwiecień  1982r.
Toronto, Kanada
dostępny: Greatest Hits USA, Greatest Video Hits 2 
Istnieją dwie wersje klipu jedna znana z wydawnictwa a druga promocyjna z większą ilością cenzorskich strzałek. Klip był zakazany w amerykańskiej MTV.
Klip nakręcono wciągu 24h. Użyto tylko jednego tortu, w który wpada wielka czarnoskóra kobieta w zielonej satynowej sukience. Większość obsady klipu pochodziła z Los Angeles.  Freddie zapragnął mieć w nim tancerza Tony'ego Fieldsa. Opaska na nadgarstku Freddie'go pochodziła ze sklepu z Los Angeles - The Sport Locker w Santa Barbara.


Put out the Fire
reżyser: DoRo
data: 1998r.
dostępny: Queen Rocks - The Video 
Jest to fragment koncertu z Tokyo ( 3 listopada 1982 r.) plus czarno-białe kroniki z papieżami, bokserami, rozruchami, nalotami bombowymi, modlitwą w meczecie, murem berlińskim, panienkami, budynkiem znanym z Under Pressure plus płomienie.

Calling All Girls
reżyser: Brian
Grant
data: Lipiec 1982r.
Studio niedaleko Wandsworth Bridge w Londynie
dostępny:
Greatest Video Hits 2 
Klip inspirowany filmem THX-1138 Georga Lucasa. Widoczne podobieństwo do filmu to historia, wygląd robotów, stroje zespołu, obraz Jezusa, niektóre sceny np. modlitwa, leżenie na podłodze, walka z robotami.


Under Pressure
reżyser: David Mallet
data: 1981r.
Top of the Pops 19-11-1981r.
dostepny: Greatest Flix II, Box of Flix, Classic Queen, Greatest Video Hits 1 , Jewels
Istnieje też wersja Promo z  innymi fragmentami czarno-białych klipów.
Klip składa się z czarno-białych fragmentów niemych filmów i kronik oraz kolorowych ujęć z demonstracji, tokijskiego metra, Woodstock, wybuchu domów i fabryk.
Queen i David Bowie byli zbyt zajęci aby się razem ponownie spotkać w celu nakręcenia klipu.
Klipu niechciał nadać Top of the Pops zewzgledu na sceny walk z Irlandii Północnej.


Las palabras de Amor
reżyser: Gordon Elsbury
BBC Top of the Pops
data: 1982r.
Top of the Pops 17-06-1982r. i 01-07-1982r.
Londyn studio BBC
dostepny: Greatest Flix III, Greatest Video Hits 2
Wersja z GFIII ma uciętą końcówkę o ok.30 sekund.
Klip charakteryzuje się strojem Freddie'go: frakiem, muszką i niebieskimi tenisówkami. Roger również ma na sobie frak. Innym przykuwającym rekwizytem jest złoty mikrofon Freddie'go.